Nieuwsbericht
ACKC blameert zich
door Jaco van der Ham, maandag 26 mei 2025
De laatste thuiswedstrijd van het seizoen hadden de Almkerkse korfballers zich anders voorgesteld. Waar in Dordrecht nog met 15-15 gelijk gespeeld werd, wist Movado veel beter met de kansen en de omstandigheden om te gaan. De Dordtenaren trokken met 5-14 afgetekend aan het langste eind.
De laatste thuiswedstrijd van het seizoen werden de Almkerkse supporters niet bepaald verwend. Onder koude en natte omstandigheden werd er van onder een druilerige paraplu gekeken naar een draak van een wedstrijd. De Almkerkers speelden inspiratieloos en hadden veel te veel kansen nodig om tot scoren te komen. Voor ACKC was dit overigens een wedstrijd om des keizers baard. De eerste klasse was een week eerder tegen ADO al veilig gesteld.
Movado had toen juist verrassend gewonnen van Vriendenschaar en de Dordtenaren mogen nog dromen van een mogelijk kampioenschap. Maar ook de prestaties van Movado waren deze middag zeker niet om over naar huis te schrijven. Voor Movado coach Buijs was het zeker een leerzame middag. De Nieuwpoorter is momenteel interim coach bij Movado en zal vanaf volgend seizoen voor de Almkerkse ploeg staan. De leermomenten waren er veelvuldig.
Volgende week spelen de Almkerkers hun laatste wedstrijd van het seizoen en voor tegenstander Vriendenschaar is er alles aan gelegen om minimaal een punt uit het vuur te slepen en daarmee de titel te pakken. Als de Almkerkers weten te stunten dan gaat Movado met de titel aan de haal.
Hoogtepunt van de middag was eigenlijk het afscheid van spelers en coach.
Tooske Verschoor kiest voor de studie en routinier Stef Mommers hangt na 10 dienstjaren in de Almkerkse hoofdmacht de korfbalschoenen aan de spreekwoordelijke wilgen. De man met het befaamde nekschot mag terugkijken op een glansrijke korfbal carrière.
Tenslotte werd er ook afscheid genomen van coach Van Houwelingen. De Hardinxvelder neemt na zeven jaar (verdeeld over twee periodes) afscheid bij ACKC. Van Houwelingen is zich in de loop van de jaren echt thuis gaan voelen binnen de Almkerkse vereniging en kan terug kijken op een lastige Corona periode, maar ook mooie resultaten. Met de jonge huidige selectie heeft hij de ploeg en de vereniging op een hoger plan gebracht. Daarnaast staat er een selectie waar de Almkerkers de komende jaren mee vooruit kunnen.