Nieuwsbericht
Saaie overwinning voor ACKC
door Jaco van der Ham, zondag 26 januari 2025
In de Rotterdamse sporthal De Enk boekte ACKC een volgende overwinning. Waar OZC nog niet eerder verloren had in de eigen sporthal, moest het nu in ACKC haar meerdere erkennen. Alhoewel het verre van vanzelf ging trokken de Almkerkers na een uur spelen met 10-16 aan het langste eind.
Zweet voor Van Houwelingen
Degene met het meeste zweet op het voorhoofd in de rust was ongetwijfeld coach Van Houwelingen. De Hardinxveldse oefenmeester had zeker het eerste deel zijn handen meer dan vol om de ploeg op de rails te krijgen.
De Rotterdamse defensie verdedigde strak en zat er bovenop. De Almkerkers hadden daar zichtbaar last van met als gevolg gehaast spel en verkeerde keuzes. De doelpunten bleken duur.
Sterk optreden Van Loon
ACKC startte met Aimee van Loon in de basis op de plaats van Tooske Verschoor. En het is prachtig om te zien dat de jonge Almkerkse speelt alsof ze al jaren op dit niveau acteert. ‘Een sprongduel is een duel waarbij twee spelers een bal zo hoog mogelijk proberen te vangen en aan het eind heeft Aimee de bal’ analyseerde een enthousiaste supporter. Ze speelde sterk in de korfzone, maar ook verdedigend solide en kwam daarbij ook nog tot scoren. Dat moet Van Houwelingen zeker een goed gevoel geven.
Amber de Ruiter waardevolle steunpilaar
In het andere vak onderscheidde Amber de Ruiter zich. Waar De Ruiter nogal eens ondersneeuwt in het geweld dat de andere spelers in het vak ontwikkelen bleek vandaag eens te meer waar haar kracht ligt. De onzuivere schoten werden door haar steevast afgevangen en in de rebound was ze ook het Rotterdamse herenduo meerdere malen de baas. Daarmee bleek zij vandaag een belangrijke steunpilaar en vaste waarde binnen de BakerTilly formatie. Voornamelijk dankzij de reboundkracht van de Woudrichemse kon Sven van der Ham tot vier doelpunten komen. De rappe Almkerker was overigens niet erg op dreef. Schoten waren zo onzuiver dat hij er zelf moedeloos van werd en uit balorigheid gooide hij maar eens een balletje als een basketbalschot omhoog en ook tot zijn eigen verbazing trof hij nu wel doel. Zelf vanaf de stip bleek het scoren tot tweemaal toe te veel gevraagd.
Spanning in het eerste deel en een gelijk opgaande strijd. Met als gevolg een ruststand van 5-6. Dat gaf Van Houwelingen niet echt een rustgevend gevoel. Maar het lukte hem om in de rust orde op zaken te stellen. In het tweede deel liep de Groenwitte formatie via afstandschoten van Sven van der Ham, Aimee van Loon en Stef Mommers uit en sloeg een klein gaatje. OZC was niet meer bij machte om het gaatje te dichten. En als het verschil eenmaal gemaakt is, dan gaat het opeens allemaal wat gemakkelijker. OZC was moegestreden en de Almkerkers profiteerden van de extra ruimte die ze hierdoor kregen. De spanning viel weg en Sabine Meerman en Fleur Hartman bleken opeens wél te kunnen schieten. Saillant detail is dat Emiel van der Ham voor het eerst dit seizoen zonder treffers van het veld ging.
Komende zaterdag hoeft de ploeg niet in actie te komen, waarna een week later de lastige uitwedstrijd tegen DSO uit Klundert om 17.35 uur op het programma staat.
Doelpunten ACKC:
Sabine Meerman en Sven van der Ham (4x), Wietze de Vries (3x), Fleur Hartman en Stef Mommers (2x), Aimee van Loon (1x)