Nieuwsbericht
ACKC 1 – Tiel 1
namens Websitecommissie, dinsdag 5 april 2022
De vorige wedstrijd tegen Tiel werd een gelijkspel: 17-17. Een spannende wedstrijd was het. Wat zou het vandaag worden? De winnaar kan promoveren naar de 1e klasse, dus het gaat echt ergens om.
Aanval: Wietze, Amber, Sven en Natasja
Verdediging: Rik, Sabine, Stef en Jitske
Al snel na het beginsignaal schiet Natasja de 1-0 door de korf. Een minuut later kwam het tegendoelpunt: 1-1. Tiel krijgt een vrije bal mee: 1-2. De scheidsrechter fluit een bal tegen, omdat er twee tegenstanders van Tiel over elkaar vallen. Even later is het 1-3. Rik onderschept de bal en even later kan Sven de bal ook onderscheppen. Beide ploegen krijgen veel schotkansen maar er wordt niet gescoord. Sven draait weg van zijn heer en scoort met 1 hand: 2-3. Tiel scoort van afstand 3x: 2-6. Sven scoort van afstand de 3-6. Stef verdedigt het schot van zijn tegenstander. Sven krijgt een strafworp toegewezen en maakt deze: 4-6. Tijdens de aanval van Tiel nemen de dames (Natasja en Amber) elkaar over en Wietze kan de bal onderscheppen. Rik en Tjitske worden gewisseld voor Derrek en Ingrid. Tiel scoort de 4-7. Stef scoort de 5-7, Tiel 5-8 en vlak voor rust scoort Sven: 6-8. Dit is dan ook de ruststand.
Tiel opent de score in de 2e helft: 6-9. Stef staat pal onder de korf en scoort met 1 hand de 7-9. Het volgende schot van Tiel draait uit de korf. Sven veroorzaakt een vrije bal die Natasja neemt: 8-9. Derrek en Stef nemen elkaar goed over. Natasja maakt de gelijkmaker: 9-9. Dan kan Tiel tot 3x toe scoren: 9-12. Vrije bal Natasja: 10-12. Vrije bal Sabine: 11-12. Ingrid valt hard op de grond maar kan gelukkig weer verder spelen. Tiel scoort 11-13. Wietze scoort van achter de korf de 12-13.
Tiel scoort de 12-14 en Derrek scoort vlak daarna: 13-14. Met nog 5 1/2 minuut op de klok wordt het nu toch echt spannend.
Tiel 13-15, Wietze van afstand: 14-15, Tiel 14-16, Derrek van afstand 15-16. Sven houdt de bal binnen als de laatste minuut ingaat. Tiel 15-17. Coach Van Houwelingen vraagt nog een time-out aan. Daarna scoort Wietze van afstand 16-17. Echt in de allerlaatste seconde valt er nog een doelpunt bij Tiel. Dit is dan ook meteen de einduitslag: 16-18.
Het was een spannende wedstrijd en ACKC kan met opgeheven hoofd het publiek bedanken. Voorlopig blijven ze lekker in de 2e klasse korfballen!
Dit was de laatste wedstrijd in de zaal. Vanaf nu gaan de trainingen en wedstrijden weer buiten plaatsvinden. Het wedstrijdprogramma is nog niet bekend.
Doelpunten werden gemaakt door: Natasja en Sven allebei 4x!, Wietze 3x, Stef en Derrek allebei 2x, Sabine 1x.
Hanneke van den Driest